(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 3 Series (Nr 6401794)

BMW 3 Series
Waga Sztuk:
BMW 3 Series E46 (1997 - 2003) Sedan 4-Drzwiowy
Długość
447 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1655 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1655 kg
Dystans: 72 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Holandia

17 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Słupsk

18 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.