BMW 3 Series (Nr 6464836)

BMW 3 Series
Waga Sztuk:
BMW 3 Series E90/E91/E92/E93 (2004 - 2010) Sedan
Długość
451 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1660 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1660 kg
Dystans: 517 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Kcynia

Od 23 sie 2020 do 30 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Trzęsówka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.