BMW 3 Series (Nr 6520478)

BMW 3 Series
Waga Sztuk:
BMW 3 Series F30/F31/F34 [restyling] (2015 - 2020) Sedan
Długość
463 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1690 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1690 kg
Dystans: 2693 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 24 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 24 wrz 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.