BMW 3 Series (Nr 6535955)

BMW 3 Series
Waga Sztuk:
BMW 3 Series E90/E91/E92/E93 [restyling] (2008 - 2013) Sedan
Długość
453 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1735 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1735 kg
Dystans: 916 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Od 7 gru 2020 do 13 gru 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Berno, Berno

Od 14 gru 2020 do 20 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.