BMW 3 Series (Nr 6564268)

BMW 3 Series
Waga Sztuk:
BMW 3 Series E36 (1990 - 2000) Sedan
Długość
443 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
139 cm
ok. 1385 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1385 kg
Dystans: 3931 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Rosja, Obwód Rostowski, Rostów Nad Donem

Od 1 gru 2020 do 1 sty 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 1 lut 2021 do 1 mar 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.