BMW 3 Series (Nr 7087169)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series F30/F31/F34 (2011 - 2016) Sedan
Długość
462 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1575 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1575 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Chile, Region Metropolitalny, Santiago

Od 22 mar 2021 do 29 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.