(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 3 Series (Nr 7165086)

Waga
Sztuk
BMW 3 Series E46 [restyling] (2001 - 2006) Sedan
Długość
447 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1482 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1482 kg
Dystans
542 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Peñafiel

Od 11 sty 2021 do 18 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Catadau

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.