BMW 3 Series (Nr 7404793)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series E90/E91/E92/E93 [restyling] (2008 - 2013) Coupe
Długość
461 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
137 cm
ok.
1527 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1527 kg
Dystans
2733 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, County Sligo, Sligo

Od 20 cze 2021 do 27 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Narol

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.