BMW 3 Series (Nr 7535047)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series E30 [restyling] (1987 - 1994) Cabriolet
Długość
432 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
137 cm
ok.
1275 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1275 kg
Dystans
2364 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, Ponteceso De Cabanas

30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Denbighshire, Rhyl

Od 15 lip 2021 do 20 lip 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.