(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 3 Series (Nr 7610997)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series E46 [restyling] (2001 - 2006) Compact hatchback
Długość
426 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1370 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1370 kg
Dystans
979 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalonia, Santa Perpètua De Mogoda

Od 8 kwi 2021 do 20 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Constantina

Od 20 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.