BMW 3 Series (Nr 7817665)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series E46 (1997 - 2003) Coupe
Długość
448 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
136 cm
ok.
1412 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1412 kg
Dystans
1724 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Luton, Luton

26 lis 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.