(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 3 Touring (Nr 4856306)

BMW 3 Touring

Marka i model:

BMW 3 Touring

Waga w kg (łączna):

1550.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2408.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Oeiras

Od 17 sie 2019 do 1 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Heuchelheim

Od 20 sie 2019 do 15 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.