BMW 310 (Nr 5574183)

BMW 310

Marka i model:

BMW 310

Waga w kg (łączna):

175

Budżet zlecenia [€]:

500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1247.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Kumbria, Cumbria, United Kingdom

1 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Bourgogne-Franche-Comté, Thorey-Sur-Ouche

10 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.