(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 08:19

Bmw 318

(Nr 2998632)
Bmw 318

Marka i model:

Bmw 318

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 1260.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Terneuzen, Holandia

3 sie 2018

Adres i termin dostawy

Częstochowa, 42-200, Polska

6 sie 2018