(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 17:29

BMW 320

(Nr 2641516)
BMW 320

Marka i model:

BMW 320GT

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Szolnok, Węgry

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Fürstenwalde/Spree, Niemcy

3 maj 2018