(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 14:46

BMW 320d (Nr 2745672)

BMW 320d

Marka i model:

BMW 320d

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 470.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wuppertal, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Schramberg, Niemcy

Termin elastyczny