(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 3er Kombi (Nr 6232522)

BMW 3er Kombi

Marka i model:

BMW Kombi

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1669.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 27 cze 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Egmating

Od 2 lip 2020 do 31 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.