BMW 4 Series (Nr 7604193)

BMW 4 Series
Waga
Sztuk
BMW 4 Series F32/F33/F36 (2013 - 2017) Coupe
Długość
463 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
136 cm
ok.
1602 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1602 kg
Dystans
2073 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 20 lip 2021 do 29 lip 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Nürburg

Od 31 lip 2021 do 1 sie 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.