(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-01-30 08:45

BMW 420I

(Nr 2333944)
BMW 420I

Marka i model:

BMW 420I

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1826.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Haarlem, Holandia

Od 8 lut 2018 do 12 lut 2018

Adres i termin dostawy

Cluj-Napoca, 400133, Rumunia

Termin elastyczny