BMW 5 Series (Nr 7495833)

Waga
Sztuk
BMW 5 Series E60/E61 (2003 - 2007) Touring Familiar
Długość
484 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1665 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1665 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Walencja

10 maj 2021

Adres i termin dostawy

Ekwador, Pichincha, Quito

Od 10 maj 2021 do 7 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.