BMW 5 Series (Nr 7599035)

BMW 5 Series
Waga
Sztuk
BMW 5 Series G30 (2016 - 2020) Sedan
Długość
493 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1730 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1730 kg
Dystans
2174 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

Od 3 maj 2021 do 17 maj 2021

Adres i termin dostawy

Estonia, Harjumaa, Tallin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.