BMW 520 (Nr 6174335)

BMW 520

Marka i model:

BMW 520

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Drezno

3 cze 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Город, Moskwa

14 sie 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.