(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 530 (Nr 7853100) Wyróżnione

Waga
Sztuk
BMW 530
Długość
5000 cm
ok.
1600 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1600 kg
Dystans
1333 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 1 lip 2021 do 12 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Augustów

Od 1 lip 2021 do 12 lip 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.