(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 530d e39 (Nr 4541201)

BMW 530d e39

Marka i model:

BMW e39 530d

Waga w kg (łączna):

1700

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 420.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Chrzanów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.