(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 20:19

Bmw 530i Touring

(Nr 2406348)
Bmw 530i Touring

Marka i model:

BMW E39 Touuring

Waga w kg (łączna):

1800.00

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Karlsruhe, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Oleśnica, 56-400, Polska

Termin elastyczny