BMW 7 Series (Nr 6419649)

BMW 7 Series
Waga Sztuk:
BMW 7 Series F01/F02 [restyling] (2012 - 2015) Sedan
Długość
507 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
147 cm
ok. 2250 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2250 kg
Dystans: 7570 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

31 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.