BMW 7 Series (Nr 7322347)

BMW 7 Series
Waga
Sztuk
BMW 7 Series F01/F02 [restyling] (2012 - 2015) Sedan
Długość
507 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
147 cm
ok.
2045 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2045 kg
Dystans
9463 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Genewa, Genewa

Od 1 kwi 2021 do 15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Kenia, City Of Nairobi Park, Nairobi

Od 1 maj 2021 do 13 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.