(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw 700gs (Nr 4719928)

bmw 700gs

Marka i model:

bmw 700gs

Waga w kg (łączna):

80.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2748.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Stockholms Län, Stockholm

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 12 sie 2019 do 17 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.