(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw 90/6 (Nr 5281302)

Bmw 90/6

Marka i model:

Bwm 90/6

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1753.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturias, Aviles

Od 12 lis 2019 do 27 lis 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Bolonia

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.