BMW Adventure 1200 (Nr 5736930)

BMW Adventure 1200

Marka i model:

BMW Adventure 1200 GS

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4473.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Город, Moskwa

22 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

10 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.