BMW C1 (Nr 8023990)

BMW C1
Waga
Sztuk
BMW C1
Długość
210 cm
185 kg
1
Łączna waga:
185 kg
Dystans
1124 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Rumunia, Bucharest, Bukareszt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 15 wrz 2021 do 26 gru 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.