(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-27 19:15

bmw e21

(Nr 2244315)
bmw e21

Marka i model:

bmw e21

Waga w kg (łączna):

1000.00

Dystans: 2052.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Rutigliano, 70018, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

Termin elastyczny