(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw e30 (Nr 5979667)

bmw e30

Marka i model:

bmw e30

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1432.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Serbia, Централна Србија, Крагујевац

30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.