(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 14:04

BMW E34 (Nr 2752992)

BMW E34

Marka i model:

BMW E34

Waga w kg (łączna):

1310.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1882.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Nordfjordeid, Norwegia

Od 25 cze 2018 do 4 lip 2018

Adres i termin dostawy

Toruń, Polska

Termin elastyczny