Bmw e36 (Nr 7533023)

Bmw e36
Waga
Sztuk
Bmw e36
Długość
400 cm
ok.
1380 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1380 kg
Dystans
1971 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, A Coruña

Od 14 sie 2021 do 15 sie 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Nürburg

Od 20 sie 2021 do 21 sie 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.