(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW e36 Cabrio (Nr 6003365)

BMW e36 Cabrio

Marka i model:

BMW 328i

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2589.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

23 lip 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Antalya

1 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.