(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

bmw e36 compact z 74255 Niemcy do Środa Wlkp (Nr 5505822)

bmw e36 compact z 74255 Niemcy do Środa Wlkp

Marka i model:

bmw e36 kompakt

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 837.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Roigheim

Od 25 lis 2019 do 26 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Środa Wielkopolska

Od 25 lis 2019 do 26 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.