(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW e39 (Nr 6134102)

BMW e39

Marka i model:

BMW e39

Waga w kg (łączna):

1450

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1227.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Geldria, Barneveld

Od 23 maj 2020 do 1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Złota

Od 24 maj 2020 do 6 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.