(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-01-01 11:32

Bmw e39 , Merc c w203 , Merc CLK

(Nr 2249379)

Marka i model:

e39+CLK+w203

Waga w kg (łączna):

1610.00

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 926.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Od 2 sty 2018 do 12 sty 2018

Adres i termin dostawy

Rybnik, Polska

Od 2 sty 2018 do 14 sty 2018