(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 23:22

BMW e46

(Nr 2252292)
BMW e46

Marka i model:

BMW e46

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 309.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Zeitz, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kostrzyn nad Odrą, 66-470, Polska

Termin elastyczny