(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 01:18

BMW e46

(Nr 2337388)
BMW e46

Marka i model:

BMW e46

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2038.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Cleckheaton, BD19, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tarnów, 33-100, Polska

Termin elastyczny