(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-06-19 08:34

BMW E46

(Nr 2856588)
BMW E46

Marka i model:

BMW E46

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 1208.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Chlebowo, 70-001, Polska

9 lip 2018

Adres i termin dostawy

Paryż, Francja

30 lip 2018