(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw e46 (Nr 5515976)

Bmw e46

Marka i model:

Bmw e 46

Waga w kg (łączna):

1675

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1556.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, South Holland, Noorden

27 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Łaszczów

29 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.