(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw e46 (Nr 5689458)

Bmw e46

Marka i model:

Bmw

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2256.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Westmeath, Athlone

24 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 28 lut 2020 do 29 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.