(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-12 13:47

bmw e91 (Nr 2692652)

bmw e91

Marka i model:

bmw 320d e91

Waga w kg (łączna):

1600.00

Dystans: 1619.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Paryż, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny