(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-07-06 13:53

BMW e91 (Nr 2931212)

BMW e91

Marka i model:

BMW e91

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 1013.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Trewir, 54295, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Piła, Polska

Termin elastyczny