bmw f 650 gs (Nr 6042778)

bmw f 650 gs

Marka i model:

bmw f 650 gs

Waga w kg (łączna):

180

Budżet zlecenia [€]:

10

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 234.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Od 7 maj 2020 do 23 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Murcja, Totana

Od 29 kwi 2020 do 30 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.