BMW F 650 x 2 (Nr 6642620)

BMW F 650 x 2
Waga Sztuk:
BMW F 650
Długość
220 cm
191 kg
2
Łączna waga: 382 kg
Dystans 1033 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Chile, Region Metropolitalny, Santiago

Od 28 sty 2021 do 29 sty 2021

Adres i termin dostawy

Chile, X Región De Los Lagos, Puerto Montt

Od 1 lut 2021 do 2 lut 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.