BMW F 700 GS (Nr 7681670)

BMW F 700 GS
Waga
Sztuk
BMW F 700 GS
Długość
228 cm
186 kg
1
Łączna waga:
186 kg
Dystans
3075 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Argentyna, Ziemia Ognista, Antarktyda I Wyspy Południowego Atlantyku, Ushuaia

Od 4 lut 2022 do 5 lut 2022

Adres i termin dostawy

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.