BMW F 750 GS (Nr 5703927)

BMW F 750 GS

Marka i model:

BMW F 750 GS

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1967.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

Od 15 sie 2020 do 18 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.